Orędzie Matki Bożej z Medziugorje:

„Drogie dzieci! Również dziś jestem z wami i patrzę na was i błogosławię i nie tracę nadziei, że ten świat przemieni się na lepsze i ze pokój będzie panował w ludzkich sercach. Radość zapanuje nad światem, bo otwarliście się na moje wezwanie i miłość Bożą. Duch Święty przemienia wielu ludzi, którzy powiedzieli „tak”. Dlatego pragnę wam powiedzieć: dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie ” .

Góra Objawień

   

Góra Objawień to miejsce pierwszych objawień Matki Bożej na wzgórzu Crnica, zaledwie kilkaset metrów od przysiółka Bijakovici, zwanego Podbrdo ( dosł. pod wzgórzem ). Od zabudowań do miejsca objawień prowadzi stroma ścieżka, którą poszerzyły i wytarły miliony pielgrzymów przychodzących na to miejsce, tak że teraz jest widoczna nawet z daleka. Wielu pielgrzymów urodziło się i wychowało na równym asfalcie. Wspinają się po ostrych kamieniach na miejsce pierwszych objawień, często nieodpowiednio ubrani, boso, albo na kolanach. W połowie drogi stoi wielki drewniany krzyż - bez Ukrzyżowanego Jezusa. Tam w trzecim dniu objawień 26 czerwca 1981 r. Matka Boża objawiła się wizjonerce Mariji Pavlović. Tamtego wieczoru Marija po wspólnym objawieniu wraz z Vicką, Ivanką, Mirjaną, Jakovem i Ivanem na chwilę przed pozostałymi zbiegła w dół. Tu Marija ponownie zobaczyła smutne oblicze Matki Bożej, a w tle wielki Krzyż. Poruszając rękoma mówiła: " POKÓJ, POKÓJ, POKÓJ i tylko pokój! Pokój musi zapanować pomiędzy Bogiem i człowiekiem, ale i pomiędzy ludźmi."

   

Dzisiaj w tym miejscu zatrzymują się pielgrzymi, by się modlić i rozmyślać o przesłaniu medziugorskich objawień skierowanym do współczesnego człowieka i świata, któremu tak bardzo potrzebny jest pokój. Samo miejsce objawień to wielkie kamienisko o długości ponad stu metrów, wydeptane przez nogi pielgrzymów, bez jednego źdźbła trawy pomiędzy głazami, pozbawione grudek ziemi, a nawet kamyczków.   W punkcie, który wizjonerzy jako miejsce objawień Matki Bożej wznosi się wielki krzyż zatknięty w pagórku usypanym z kamieni. Tak ogromne rzesze ludzi może przyciągać do tego miejsca tylko coś naprawdę wyjątkowego. Bez względu na porę dnia i nocy zawsze obecni są tu pielgrzymi lub grupy modlitewne zatopione w modlitwie, śpiewające i trwające  w ciszy.

   

powrót